16 Ocak 2020

Gösterim: 1638

TANITIM

Okulumuz, hukukun temel bilgilerine ve meslek için gerekli olan temel uygulama ve deneyimlere sahip nitelikli elemanlar yetiştirmek amacıyla kurulmuştur. Eğitim dili Türkçe olup öğrenim süresi iki yıldır. Programları başarılı şekilde tamamlayan öğrenciler; dikey geçiş sınavına girerek Hukuk Fakültelerinde ve Açık Öğretim Fakültelerinde öğrenimine devam edebilme hakkına sahiptirler.

Adalet hizmetlerindeki aranılan eleman ihtiyacını karşılamak amacıyla, Yüksek Öğretim Genel Kurulunun 11.01.2018 tarihli toplantısıyla kurulan okulumuz 2018-2019 eğitim öğretim yılında Adalet ve Ceza İnfaz ve Güvenlik Hizmetleri programı ile öğrencilere yeni fırsatlar sunmak istemektedir.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Adalet Meslek Yüksekokulu mesleki hayata hızla uyum sağlayabilecek yüksek performans gösterebilecek, özel sektörde ve adalet bürokrasisinde çalışabilecek yeterliliğe sahip profesyoneller yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Okulumuzdan mezun olacak öğrencilerimiz; Adalet Bakanlığı teşkilatında zabıt kâtibi, icra kâtibi, infaz koruma memuru, ceza infaz kâtibi, yazı işleri müdürü ve cezaevi müdürlüğü gibi çeşitli kademelerde görev alabilecektir.