13 Ağustos 2018

Gösterim: 3154

Sizden Gelen Sorular ve Cevaplarımız

Not: Sorularınız için edemirkapi@bandirma.edu.tr adresine yazabilirsiniz. 

SORU: Merhaba iyi günler, Ben üniversitenizin adalet bölümü hakkında internetten araştırdığımda pek bilgiye ulaşamadım okulunuzu aradığımda size yönlendirdiler. Bu bölüme ait birinci ve ikinci öğretim puanı hakkında bilgilendirirseniz sevinirim.

CEVAP: Bu dönem ilk öğrencilerimizi aldığımızdan taban puanları konusunda bir fikrimiz yok. Ancak bize en yakın ve yer bakımından benzer özellikler gösteren Yalova Üniversitesi Çınarcık MYO Adalet Programı ile benzer (bir miktar düşük olabilir) puanda oluruz düşüncesindeyiz.

SORU: Derslerimiz nerede yapılacak.

CEVAP: Derslerimiz Bandırma Kampüsü Ana Bina D Blok'da bulunan Derslik ve Bilgisayar Laboratuvarında yapılacak. İki temel dersimiz olan Klavye I ve UYAP I dersleri için bilgisayar laboratuvarı yoğun olarak kullanılacak.

SORU: İyi günler efendim nasılsınız bu sene üniversite sınavına girdim bandırma adalet myo adalet bölümünü yazmayı düşünüyorum yalnız çalıştığımdan dolayı derslere gelememe gibi bir durumum var devamsızlıktan kalır mıyım? Teşekkürler...

CEVAP: Bu cevabı vermekten üzgünüz ama verilen eğitimin kalitesini sağlamak ve özellikle on parmak daktilo (klavye) bilgisi ile Ulusal  Yargı Ağı Projesi derslerimiz sebebiyle ders devamının aranması gerekiyor. Bu sebeple derslere katılmazsanız, devamsızlık sebebi ile başarısız sayılacağınızı söyleyebiliriz. Ancak bu konuda bir çözüm önerisi sunabiliyoruz. İkinci öğretim programlarımız çalışanlar bakımından derse devam anlamında imkan sağlayacaktır.